Veri Yedekleme Çözümleri

Veri Yedekleme Neden Önemlidir?

Veriler günümüzde şirketler için kritik önemdedir. Verilerine ulaşamadıklarında şirketler müşterilerine istenilen düzeyde hizmet sunamayabilirler. Kötü müşteri hizmetleri, satış kayıpları veya bozuk ekip çalışması sorunlarının hepsi, şirket içinde ekiplerin verilere erişemediğinde olabileceklere örneklerdir.

Bu sorunların her biri verimliliğin düşmesine, potansiyelin kullanılamamasına ve müşterilerin veri sonuçlarının düzeltilmesini bekleyememesi durumunda, gelir kaybına neden olabilecektir.

Ayrıcı, veri depolaması söz konusu olduğunda küçük işletmeler, depolama çözümlerinin aşağıdaki özellikleri karşılamasının gerektiği durumlarla da karşı karşıya kalırlar:

 • Daha düşük maliyet
 • Kolay kullanım (küçük işletmelerin çoğunda BT personeli bulunmaz)
 • Depolama ihtiyaçlarına paralel büyütebilme olanağı

Bu kapsamda Düzey Bilgisayar olarak, her işletme veya kurum için veri yedekleme stratejisi oluşturup, olası felaket senaryolarına karşı veri yedekleme çözümleri üreterek bilgi ve veri güvenliğini en üst seviyede tutmaktayız.

NAS Cihazı Nedir?

İngilizce Network Attached Storage yani Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazı, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan Depolama Ünitesi anlamına geliyor. Üzerinde ağ bağlantısı bulunan bir kutu, bu kutuya bağlanan bir ya da birden fazla sabit diskle çalışan NAS cihazlarının üzerinde genelde Linux tabanlı bir işletim sistemi çalışıyor. NAS sunucuları ev ya da işyerinde kişisel bir bulut hizmeti olarak da kullanılabiliyor. Gerekli ayarlar yapıldığında internet üzerinden de erişilebilen NAS cihazları bu sayede kişisel ve kurumsal bulut özelliği sunuyor. 

NAS cihazıyla verilere her zaman erişilebildiğinden çalışanların işbirliği yapması kolaylaşır, müşterilere zamanında yanıt verilebilir ve bilgiler tek bir yerde bulunduğundan satışlar ve diğer konular anında izlenebilir. NAS cihazı özel bulut gibi olduğundan ve ağ bağlantısı kullanılarak verilere uzaktan erişilebildiğinden, personel her yerden ve her zaman erişim sağlayabilir.

Depolamanın bir yerde olmayıp dağınık olması durumunda küçük işletmeler şu sorunlarla karşılaşabilir:

 • Veriler senkronize olmayabilir
 • Depolamada arıza olması durumunda güvenilirlik ve erişim sorunları (NAS cihazları kolayca yedekleme için kullanılabildiğinden verileriniz istediğiniz her zaman parmaklarınızın ucundadır)
 • Müşteri hizmetleri isteklerine ve satış sorgulamalarına yanıt vermede gecikme yaşanmaz.

NAS'IN FAYDALARI

NAS sistemleri, yerel olarak ya da tüm cihazlarınızdan uzak bağlantı yoluyla tüm içeriğinizi depolayabildiği, yönetebildiği ve erişebildiği için verileriniz için güvenli bir kişisel buluttur ve ihtiyaçları şunlar olan kullanıcılar için en iyi çözümdür:

 • Ekonomik ve geniş depolama kapasitesi olan Bulut Hizmetinin aylık ücreti yoktur
 • Kolay kurulum ve yapılandırma, standart Ethernet bağlantısını kullanır
 • Uzaktan erişim ve tüm içeriğinizin aktarımı
 • Birden fazla cihazla dosya paylaşımı
 • Ağınızdaki birden fazla bilgisayarı otomatik olarak yedekleyin
 • Çok yuvalı NAS diskleri, verilerinizi korumak için sabit diskli RAID yedeklemesi sağlar
 • Kullanıcı izinlerini ve dosya ayrıcalıkları ayarlayın, belgelere erişimi kısıtlayın

ANASAYFA

Kısa Yollar

Adres : İnönü Bulvarı Yılmaz İş Mrk. 40/5 KAYSERİ
Tel : (0352) 336 65 43
Tüm hakları Düzey Bilgisayar KAYSERİ Teknik Servis 'a aittir. 2014 ®
Kısa mesaj hizmeti, T.C. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK) dan işletmeci yetkisine sahip ŞAHİN HABERLEŞME VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ad ve hesabına sunulmaktadır.